Tych produktów nie musisz chować do lodówki

Temperatura odgrywa bardzo ważną rolę przygotowaniu posiłków. Ciepło sprawia, że pokarmy z niejadalnych czy nawet szkodliwych stają się jadalne lub nieszkodliwe. Podobnie zimno. Często jednak chowamy do lodówek produkty, który wcale tego nie wymagają, czasami wręcz zmniejszając ich trwałość.

1.Chleb

Chleb trzymany w lodówce stanie się suchy i czerstwy. Jeśli kupujesz chleb na zapas, zamróź go.

2. Kawa

Jeśli masz spore zapasy kawy, najlepiej trzymać je w zamrażalce. Przechowywana w lodówce, szybko straci swój aromat przybierając zapach innych produktów trzymanych w lodówce.

3. Pomidory

Chłód opóźnia dojrzewanie pomidorów. Zamiast przedłużyć ich trwałość, pozbawisz je aromatu. Dodatkowo pomidory utracą woją jędrną konsystencję.

4. Cebula

Chłód i wilgoć panujące w lodówce sprawią, że cebula zmięknie i szybciej spleśnieje. Cebule przechowuj w chłodnym i suchym miejscu, z dala od ziemniaków (cebula i ziemniaki przechowywane razem szybciej się psują).

5. Awokado

Jeśli chcesz aby awokado dojrzało, wsadź je do papierowej torebki (w suche i ciemne miejsce). Dopiero dojrzałe awokado można umieścić w lodówce.

6. Czosnek

Czosnek należy przechowywać w chłodnym i suchym miejscu. W lodówce szybko spleśnieje a w najlepszym wypadku zacznie wypuszczać kiełki.

7. Oliwa

Oliwę powinna znaleźć swoje miejsce w suchym i chłodnym miejscu. Ze względu na skład oliwy, w niskiej temperaturze jej konsystencja zamienia się w konsystencję stałą.

8. Banany

Jeśli banany są niewystarczająco dojrzałe, możesz je schować do papierowej torebki wraz z jabłkiem i pomidorem. Przyspieszy to ich dojrzewanie. W lodówce zbrązowieją ale nadal nie będą dojrzałe.

9. Jabłka i gruszki

Jabłka i gruszki przechowywane w lodówce tracą swoją kruchość.

10. Owoce jagodowe

Ze względu na ich ograniczoną trwałość, najlepiej zjeść je zaraz po przyniesieniu do domu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s