Ciągle czuję głód…

Wydaje ci się, że jesz dużo a mimo to ciągle jesteś głodny? A może jesz mało, ciągle jesteś głodny a mimo to nie chudniesz? Sprawdź jakie błędy żywieniowe są najczęstszą przyczyną ciągłego uczucia głodu.

  • Skład Twojej diety jest prawidłowy ale jesz o niewłaściwych porach. 

Jedzenie o różnych porach każdego dnia może utrudniać organizmowi  prawidłowe wysyłanie sygnałów głodu. Może mieć też negatywny wpływ na metabolizm.

WSKAZÓWKA: Spróbuj ułożyd harmonogram posiłków, który zakłada jedzeniu pierwszego posiłku w ciągu dwóch godzin od przebudzenia się, a następnie co 3-4.

  • Nie jesz śniadań. 

Prawidłowo zjedzone śniadanie wpływa znacząco na ile nasycony czujesz się przez resztę dnia. Na przykład, drożdżówka na śniadanie może wydawać się dobrym wyborem, ale mega-dawka cukrów prostych sprawi, że będziesz miał niespożyty apetyt w porze II śniadania.

WSKAZÓWKA: Zjedz pożywne śniadanie składające się z białka i węglowodanów każdego dnia.

  • Twoja dieta nie ma smaku. 

Jeśli Twój obiad zawsze składa się z grillowanego kurczaka i warzyw gotowanych na parze znudzisz się w końcu i pojawią się zachcianki.

WSKAZÓWKA: Bądź twórczy w kuchni. Dodatek przypraw jest szybkim i niewinnym sposobem na dodanie wspaniałego smaku. Tekstura jest także istotna. Celem powinno byd połączenie wielu konsystencji – kremowej, chrupiącej.

  • Oszczędzasz swoje kalorie. 

Nie jesz cały dzień i umierasz z głodu w porze kolacji? Jeśli pomijasz posiłki, w mniejszym stopniu zdajesz sobie sprawę z konsekwencji tego co zjadasz. Rzucasz się na jedzenie w porze kolacji.

WSKAZÓWKA: Spróbuj ograniczyć nie ilość a wielkośd posiłków, szczególnie kolacji. Nawet jeśli nie jesteś głodny, jedz regularnie w ciągu dnia, aby uniknąd katastrofy dietetycznej podczas kolacji.

  • Pijesz posiłki. 

Latte na śniadanie, koktajl na lunch. Wielu z nas wypija a nie zjada swoje posiłki. Pozostawia to jednak niedosyt. Poza tym stały pokarm trawiony jest wolniej niż płynny.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s