Smartphone pomoże ci schudnąć

Dbasz o zdrowe odżywianie? Wykorzystaj swój telefon komórkowy. Do wyboru masz strony lekkie serwisów internetowych (głownie serwisy zagraniczne) i specjalne aplikacje dedykowane konkretnym systemom operacyjnym (m.in. Android, iOS, Symbian, Bada, webOS). Najwięcej aplikacji napisanych zostało na platformę iOS (iPhone, iPod, iPad), a kolejno na platformę Android (HTC, Samsung, LG, SonyEricsson). W Android Markecie obecnie umieszczonych jest ponad 800 aplikacji dietetycznych. Dla porównania w AppStore umieszczonych jest obecnie ponad 37 000 aplikacji dietetycznych.


Pod względem treści aplikacje podzielić można na:
Kalkulatory kalorii umożliwiające dość dokładną ocenę zawartości energii i podstawowych składników odżywczych w poszczególnych produktach spożywczych.

Calorie Counter by FatSecret – zawiera spis kaloryczności poszczególnych produktów, pozwala też na ocenę zapotrzebowania energetycznego z uwzględnieniem celów danej osoby. Posiada również skaner kodów kreskowych, który identyfikuje produkty i ich wartość energetyczną na podstawie kodów kreskowych. Aplikacja jest bezpłatna i dostępna za pośrednictwem Android marketu.

Do ciekawostek należy aplikacja Mealsnap która na podstawie przesłanego zdjęcia potrawy szacuje jej wartość kaloryczną. Kosztuje 2,99 $ i jest dostępna za pośrednictwem App Store – niestety tylko na rynki Amerykańskie.

 

 

 

Kalkulatory BMI, zapotrzebowania energetycznego, spalonych kalorii

Beer Gut Fitness
Lubisz czasami wypić piwo czy drinka ale jesteś na diecie i nie wiesz na ile możesz sobie pozwolić? Ta aplikacja jest właśnie dla Ciebie. Na podstawie podanych danych aplikacja oceni czy możesz bez konsekwencji pozwolić sobie na drinka lub ile czasu będziesz musiał ćwiczyć aby zutylizować drinka. Bezpiecznie oczywiście dla figury.

 

I na koniec, w ramach podsumowania – nasuwa się pytanie – skoro mamy tyle aplikacji wspomagających utrzymanie szczupłej sylwetki i przestrzeganie zdrowych nawyków żywieniowych, po co nam dietetycy? Otóż praktyka pokazuje, że mimo łatwego dostępu aplikacje nie do końca spełniają swoje zadanie. Rzadko używane są więcej niż 3 razy. Nie motywują do odchudzania, czasami nawet służą samo rozgrzeszeniu przewinień dietetycznych dając pozorne poczucie bezpieczeństwa. I wreszcie nie odpowiedzą na każde pytanie… pomogą ale nie zastąpią dietetyka.

Strona lekka – strona internetowa dostosowana do urządzeń mobilnych o małych ekranach np. telefon komórkowy, odtwarzacz mp3.

*Smartfon – przenośne urządzenie telefoniczne integrujące w sobie funkcje telefonu komórkowego i komputera kieszonkowego (PDA – Personal Digital Assistant)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Smartfon

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s